Ve dnech 22. listopadu až 8. prosince 1956 proběhly v australském Melbourne XVI. letní olympijské hry. Zúčastnilo se jich 3 184 sportovců z 67 zemí. Československo reprezentovalo 64 sportovců, z toho 13 žen. Členem reprezentačního družstva gymnastů byl úvalský rodák Vladimír Kejř.
Dětství a mládí prožil v Úvalech v domě č. p. 109 v sousedství hotelu U Českého lva, kde měl jeho otec kovárnu. Řemeslu se vyučil, ale převládl u něho zájem o tělesnou výchovu. V letech 1944–1947 hrál kopanou za SK Úvaly a házenou za Sokol. V roce 1947 přestoupil do Sokola Žižkov, kde měl lepší podmínky pro sportovní přípravu. Úspěchy ho přivedly v letech 1950–1957 do československého reprezentačního družstva sportovních gymnastů. Zúčastnil se 25 mezistátních utkání a 2 olympiád.
Významně se podílel na zdařilém vystoupení gymnastického družstva na olympijských hrách v Melbourne. V celkovém hodnocení jednotlivců obsadil Vladimír Kejř 23. místo. Ze šestičlenného československého družstva byl podle bodového hodnocení po povinných a volných sestavách třetím nejlepším závodníkem.
V jednotlivých disciplínách dosáhl velmi dobrých výsledků: kůň na šíř 26. místo, cvičení na kruzích 19. místo, přeskok 11. místo (byl nejlepším z našich závodníků v této kategorii), na bradlech a hrazdě obsadil 33. místo, v prostných 23. místo. Československé družstvo skončilo v olympijské soutěži na 4. místě za SSSR, Japonskem a Finskem.
Návraty z cest nemusejí být snadné
Po skončeni her na začátku prosince se všichni olympionici těšili na Vánoce, které stráví doma, avšak návrat se zkomplikoval. Letadlo mělo poruchu a nebylo zřejmé, kdy bude opraveno. Vedeni výpravy začalo trpět utkvělou myšlenkou, že by se některý reprezentant mohl pokusit o emigraci, a proto rozhodlo o náhradním řešeni. Výprava nastoupila na sovětskou loď Gruzia a následovala nudná čtyřtýdenní plavba do Vladivostoku, týdenní jizva vlakem transsibiřskou magistrálou do Moskvy a poté let do Prahy. Vánoce byly dávno pryč, avšak všichni byli šťastni, že jsou konečně doma. Traduje se, že Vladimír Kejř měl z návratu takovou radost, že nechtěl čekat na přistaveni schůdků k letadlu a byl schopen skočit na plochu letiště. Předpokladem k úspěchům ve sportu jsou kromě talentu pile, houževnatost a vytrvalost. Tyto vlastnosti bezpochyby sportovní gymnasta Vladimir Kejř měl.
V roce 1956 obdržel Vladimír Kejř titul mistra sportu. Na radu lékaře se v roce 1957 vzdal závodní činnosti. Po ukončení závodní kariéry se věnoval trenérské práci v ATK Praha. Rád se vracel do Úval, kde 9. května 1981 nečekaně zemřel ve věku 52 let.
sepsal: Vladislav Procházka
portrét a karikatura jsou pravděpodobně z roku 1948